Strona domowa Aktualności 3 najważniejsze zalety nowoczesnego serwisu taboru kolejowego

3 najważniejsze zalety nowoczesnego serwisu taboru kolejowego

0
0
kolejnictwo

Pojazdy szynowe, które wchodzą w skład floty danego operatora powinny być przede wszystkim sprawne oraz terminowo serwisowane. Od tego właśnie zależy to, jaki będzie komfort poruszania się pojazdem, jaki będzie komfort jego prowadzenia, jakie będzie bezpieczeństwo. Odpowiedni serwis musi być prowadzony szczegółowo, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, przez osoby posiadające dużą wiedzę.

Pojazdy kolejowe, pasażerskie, turystyczne czy specjalistyczne, czyli takie, które przeznaczone są do przewozu bardzo ciężkich towarów, często ponadgabarytowych, zdecydowanie częściej niż pojazdy tradycyjne muszą przechodzić częściej okresowe badania techniczne, dzięki którym będziemy mieli pewność, że są funkcjonalne, bezpieczne i nie sprawią problemów na trasie, nie uszkodzą również przewożonego towaru, bądź ludzi.

Dobrym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z kompleksowo działającym serwisem, firmami, które zajmują się różnego rodzaju przeglądami, dopasowanie terminów, cen, metod serwisu. W sprawach Sachs obowiązuje dokładnie ta sama reguła. Im lepszy i bardziej kompleksowo działający serwis, tym zdecydowanie dla nas lepiej. Dlaczego? Będziemy współpracować z mniejszą ilością firm.

Terminowość serwisu

Pierwszą i zdecydowanie jedną z najważniejszych cech dobrego serwisu jest przede wszystkim terminowość. Dokonując przeglądu poszczególnych podzespołów, amortyzatorów, instalacji, zleceniodawca przede wszystkim musi wiedzieć, kiedy spodziewać się informacji zwrotnej, jaka będzie cena, czy termin dostawcy kompletnego taboru nie będzie przekroczony.

Zobacz także: https://interactiv.pl/bezpieczenstwo-taboru-kolejowego-wybieramy-dostawce-czesci/

Ceny

Ceny oczywiście są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. W związku z tym zdecydowanie należy unikać serwisów sprzętu kolejowego, które za swoje usługi żądają zdecydowanie zbyt wysokich kwot. Cena za naprawę nie może być mała, z uwagi na przykład na drogie części, ale to nie oznacza, że klient ma po prostu przepłacać. Adekwatne ceny ma serwis https://renz.pl/

Nowoczesne zaplecze techniczne

Bez posiadania bardzo dobrego zaplecza technicznego nie ma mowy o skutecznej diagnostyce sprzętu kolejowego, a tym samym o skutecznej naprawie. Podejmując współpracę z takim czy innym serwisem plusem na pewno jest skierowanie zapytania do wykonawcy, czy posiada odpowiednie zaplecze, które posłuży najpierw do diagnostyki, a następnie do wykonania naprawy. Również serwis na stanie powinien posiadać części. To skróci czas naprawy.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Jaka odzież robocza spełnia standardy BHP?

Odzież robocza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony pracowników w …