Strona domowa Lifestyle Apteczki pierwszej pomocy – co musi się w nich znaleźć?

Apteczki pierwszej pomocy – co musi się w nich znaleźć?

0
0

Prawidłowe skompletowanie apteczki pierwszej pomocy jest niezwykle ważne. Może ona pomóc w wielu niespodziewanych sytuacjach. Powinna znaleźć się w każdym miejscu, gdzie bezpieczeństwo i higiena pracy mają być utrzymane na najwyższym poziomie.

Co powinny zawierać apteczki pierwszej pomocy?

W Polsce nie ma dokładnych wytycznych, co powinny zawierać apteczki pierwszej pomocy. Najważniejsze jest jednak, aby w opakowaniu znalazły się wszystkie niezbędne produkty, dzięki którym można zapewnić pierwszą pomoc osobie poszkodowanej. Dostępnych jest więc kilka rodzajów apteczek, w zależności od potrzeb.

Apteczki samochodowe powinny zawierać produkty niezbędne w trakcie wypadku. Na pewno powinny znaleźć się w niej różnego typu opatrunki, rękawiczki lateksowe, nożyczki, plastry, koce grzewcze, kompresy. Przydadzą się również opaski elastyczne, latarka czy ustnik do sztucznego oddychania.

Jakie wyposażenie powinny mieć apteczki pierwszej pomocy w zakładach pracy?

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, która ma znaleźć się w zakładzie pracy należy skonsultować z lekarzem zakładowym. Podpowie, jakie potrzeby mają pracownicy zatrudnieni w danej firmie. W końcu ma ich kartotekę i jest w stanie przewidzieć najczęstsze zdarzenia mające miejsce w pracy.

Na pewno w zakładowej apteczce pierwszej pomocy powinny znaleźć się zimne kompresy, kompresy na oko, plastry, opatrunki, koce ratunkowe, nożyczki, chusteczki dezynfekujące, ustniki do sztucznego oddychania, a także podstawowe leki ratujące życie, takie jak np. antyseptyczne.

Jakie wyposażenie powinny mieć domowe apteczki pierwszej pomocy?

Domowa apteczka pierwszej pomocy, którą można kupić w niemal każdej aptece powinna zawierać wyposażenie dostosowane do potrzeb każdej rodziny. Na pewno powinny znaleźć się w niej opatrunki, woda utleniona, plastry, leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie i przeciwgorączkowe, a także maści na rany.

Mając w bliskim otoczeniu apteczkę pierwszej pomocy, we właściwy sposób wyposażoną, można uratować niejedno życie. Zyskuje się szansę na szybkie udzielenie pomocy.

 

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym charakteryzują się łożyska toczne?

Łożyska toczne są jednym z najważniejszych elementów w mechanice. Umożliwiają obroty lub p…