Strona domowa Aktualności Auto kasacja – jakie formalności są niezbędne, aby ją wykonać?

Auto kasacja – jakie formalności są niezbędne, aby ją wykonać?

0
0
zlomowanie samochodu

Kasacja samochodu to usługa umożliwiająca jego legalne pozbycie się. Czy jest opłacalna? Jakich formalności należy dopełnić? Jak się odbywa?

Kiedy oddać samochód do kasacji?

Najczęściej oddawane do kasacji samochody to te, które uległy poważnemu wypadkowi. Zdarza się, że naprawy lub wymiany będzie wymagało tyle elementów, że o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie złomowanie samochodu. Podobnie jest w przypadku, gdy samochód używany jest przez wiele lat. Jego kolejne naprawy są niemożliwe, z uwagi na brak elementów, lub koszt procedury przewyższałby wartość samochodu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go w ręce specjalistycznej firmy zajmującej się złomowaniem pojazdów. Auto kasacja w Przeworsku czy innym mieście pozwala bezpiecznie i legalnie pozbyć się każdego samochodu.

Jakie są formalności?

Aby oddać auto do kasacji, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim samochód powinien być oddany na złom przez właściciela. Firma zajmująca się kasacją będzie żądała okazania dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu. Należy zabrać ze sobą także tablice rejestracyjne, a w przypadku, gdy zostały mocno uszkodzone podczas wypadku – odpowiednie oświadczenie tłumaczące ich brak. Po dokonaniu złomowania firma wystawia specjalny dokument potwierdzający legalne pozbycie się auta. Finał formalności to wizyta w urzędzie miejskim w wydziale komunikacji i wyrejestrowanie samochodu z systemu. Właściciel ma na to 30 dni. Dodatkowo powinien także poinformować o kasacji pojazdu jego ubezpieczyciela.

Auto kasacja w Podkarpackim, jak i każdym innym województwie odbywa się na tych samych zasadach.  Pracownicy firmy demontują poszczególne części samochodu. Te, które są w dobrym stanie, mogą zostać odsprzedane do dalszego wykorzystania. Reszta elementów jest złomowana i poddana recyklingowi. Umożliwia to wykorzystanie materiałów i stworzenia z nich surowców wtórnych, co jest bezpieczne dla środowiska i pozwala chronić naturę.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym charakteryzują się łożyska toczne?

Łożyska toczne są jednym z najważniejszych elementów w mechanice. Umożliwiają obroty lub p…