Strona domowa Podróże Co zabrać ze sobą w podróż?

Co zabrać ze sobą w podróż?

0
0
podroz

W podróż należy zabrać na pewno dokumenty potwierdzające naszą tożsamość oraz pieniądze lub karty bankomatowe. W zależności od tego, gdzie wyjeżdżamy, potrzebne mogą być nam także informatory turystyczne, mapy i plany miast. Trzeba zabrać ze sobą nieco jedzenia na początek, a potem stołować się w hotelach, restauracjach, barach czy stołówkach.

Jeżeli jedziemy samochodem należy sprawdzić jego stan techniczny oraz zaopatrzyć się w potrzebne sprzęty i nie zapomnieć o dokumentach samochodu. Ważne może się okazać koło zapasowe, trójkąt, który postawimy na ulicy w razie awarii samochodu i apteczka z opatrunkami i lekami. Trzeba koniecznie pamiętać o lekach, które przyjmujemy na stałe, jeżeli taka sytuacja ma miejsce. Potrzebna nam będzie także dostateczna liczba ubrań na zmianę i buty.

Co zabrać ze sobą w podróż?

Jeżeli wybieramy się do ciepłych krajów, to nie będziemy potrzebować ciepłych rzeczy, a jedynie letnie bluzki i spodenki, a do tego większą ilość kosmetyków, chroniących skórę przed wpływem promieni słonecznych. Natomiast w góry zawsze trzeba zabrać ciepłe swetry i kurtki, wygodne buty i kremy, które ochraniają skórę na mrozie. Nie można także zapominać o rękawiczkach, czapkach i szalikach. Do większego lasu przyda się kompas i jakiś rodzaj broni, którą odstraszymy dziką zwierzynę, na przykład wiatrówka, głośna strzelba czy nawet proca. Niektórzy także uprawiają polowania na zwierzęta, a wtedy muszą dobrać już specjalne rodzaje broni. Reszta zabieranych rzeczy będzie zależała od miejsca, w które się wybieramy.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Podróże

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…