Strona domowa Lifestyle Czas wolny w upale

Czas wolny w upale

0
0
woda

Jak spędzić czas wolny w temperaturze 40 stopni, kiedy człowiek ma ochotę zapaść się pod ziemie, w poszukiwaniu ochłody? Tak długo oczekujemy na kilka wolnych dni. Tak samo jak czekamy w zimę na lato . Co innego kiedy zamiast ciepła pojawia się skwar, duchota i upał?

Niby dobrze bo wreszcie ciepło można fajnie spożytkować czas. Fajnie, jeżeli ktoś wyjeżdża na wakacje, bo pogoda rzeczywiście mu dopisze. Ale czy w taki upał ma ochotę robić coś innego niż wyłożyć się na plaży albo kapać się w morzu. Wyobraźmy sobie ludzi lubiących wspinaczki po górach lub też wycieczkowiczów, którzy zamiast leżeć plackiem na plaży wolą pozwiedzać miasta.

Czas wolny upał

Taka pogoda dla nich to prawdziwa męczarnia. I zamiast fajnie zaplanowanego wolnego dnia, tygodnia czy urlopu zostaje nam puchanie, wachlowanie się, a co się z tym wiąże ogólna niechęć do czegokolwiek. Lubimy ciepło, ale bez przesady. Lubimy w cieple móc również funkcjonować. Kiedy człowiek dostaje dzień wolny, pogoda taka jak teraz bardzo często krzyżuje jego plany. Chyba że są to osoby, które uwielbiają długie wylegiwanie się na plaży. Jeżdżą nad wodę, zabierają prowiant i opalają się. Z drugiej strony opalanie ma również swoje granice. Bo jeśli ktoś się spiecze, to nie w głowie mu powtórka z rozrywki. Wszystko, co planujemy powinno być przemyślane i uwzględniać nieprzewidziane warunki, które bardzo często zaskakują nas wszystkich.

Odpoczynek nad wodą

Ile razy szukamy pomysłu, co ze sobą zrobić, gdy jest upał, a nam się nie chce niczego? Najlepiej przeleżeć w domu na kanapie, bo i wyjść za gorąco. Wiele osób korzysta jednak z rozwiązań oferowanych nie tylko przez wielkie miasta, ale i malutkie miejscowości. Mowa tutaj o wypadach nad wodę. Dla dzieci super sprawa, dla nas możliwość relaksu na plaży. To rozwiązanie stosowane jednak tylko przez osoby lubiące bezczynne leżenie. Pamiętajmy, że wyjazd nad wodę, to nie tylko spakowanie ręcznika, ale też szereg innych rzeczy do zabrania. Przede wszystkim planując wypad w takim upale, bo najczęściej wyjeżdżamy kiedy jest naprawdę gorąco, trzeba zapakować wszelkie kremy do opalania, jak również czapkę, czy okulary, pamiętajmy o zabraniu czegoś do jedzenia i picia, bowiem jeśli ktoś nie lubi leżeć to zapewne pływa.

A jak wiadomo woda wyciąga. Pamiętajmy również, że nawet najpłytsze jeziorko może stanowić zagrożenia, więc do wody lepiej wchodzić z kimś. Każdy skurcz, który nagle może nas złapać, mamy pewność, że druga osoba nam pomoże. Dla bezpieczności dobrze jest nad wodę jechać ze znajomymi, żeby nie zostawiać swoich rzeczy na kocu, gdy chcemy wskoczyć popluskać się. Woda to dla dzieci ogromna frajda, a dla rodziców zwiększenie par swoich oczu, żeby mogli upilnować swojego kręcącego się malucha. Wszystko się da, wszystko jest dozwolone tylko trzeba uważać i się pilnować.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…