Strona domowa Lifestyle Czy w walentynki kocha się bardziej?

Czy w walentynki kocha się bardziej?

2
0

Wraz ze zbliżającą się wiosną, gdzieś pomiędzy Bożym Narodzeniem, a Wielkanocą pojawia się na horyzoncie święto zakochanych i kusi swoją miłosną tradycją. Walentynki obchodzone są w połowie lutego i pomimo panującej na dworze zimowej atmosfery, potrafią rozgrzać nasze serca do czerwoności. Jest to czas, w którym półki sklepowe uginają się od kartek okolicznościowych, wymyślnych prezentów, biżuterii, słodkich upominków oraz seksownych gadżetów. Reklamy kuszą potencjalnych klientów ciekawymi hasłami, a większość z nas zadaje sobie pytanie: na ile można wycenić miłość? e-szkrab.pl Czy kupując prezent za 500 zł kochamy bardziej? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ w dzień Św. Walentego społeczeństwo dzieli się i spiera o rację. Wiele osób twierdzi, że miłość nie objawia się w postaci materialnej i nie należy utożsamiać uczucia z ilością podarowanych prezentów, które powinny być traktowane jako miły gest i dawane również bez okazji. Jeżeli wg partnera 14 lutego zasługujemy na drogi pierścionek, to zasługujemy na niego przez cały rok. Natomiast istnieje gro ludzi, którzy są zdania, że każda okazja jest dobra, by sprawić swojej drugiej połówce przyjemność i utwierdzić ją w naszej miłości.

Kilka prawd o walentynkach:

1. Osoby, które negują to święto zazwyczaj są singlami. (swiatnaobcasach.pl)
2. Wartość podarowanego prezentu przeważnie jest uzależniona od możliwości finansowych partnera/partnerki. Nie jest to jednak regułą, ponieważ często sugerujemy się upodobaniami drugiej osoby. W praktyce oznacza to, że prezent może mieć większą wartość sentymentalną niż materialną.
3. Walentynki generują miłosną atmosferę, subtelnie wpływając na nasz umysł. Nie oznacza to, że 14 lutego kochamy bardziej. Ten dzień wzbudza w nas wewnętrzny zachwyt i chęć podarowania ukochanemu/ukochanej np. perfum, biżuterii lub czekoladek.
4. Każda okazja jest dobra, aby zapewniać drugą osobę o swoich uczuciach. Należy pamiętać, że walentynki obchodzi się na całym świecie i większość ludzi nie ma nic przeciwko.
5. Jest wiele możliwości celebrowania tego święta. Niekoniecznie musisz iść do drogiej restauracji i zapożyczyć się na ekskluzywną wycieczkę za granicę. Często zapominamy o tym, ile radości wnoszą drobne gesty do naszego życia.
6. Z walentynkami jest jak z tłustym czwartkiem- zawsze znajdzie się ktoś, kto nie lubi pączków (ale za to zjada inne pyszności w ten dzień) 🙂

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

2 komentarze

  1. zamczysko

    28 czerwca 2018 w 14:00

    Czytałem, że walentynki zostały wymyślone przez handlowców,aby napędzić sprzedaż. Każda pora jest dobra na okazanie uczuć.

  2. najpiekniejsza

    28 czerwca 2018 w 14:03

    Cudny dzień w którym widać dużo miłości wokół, piękne dekoracje i cudna atmosfera sprawia że ten dzień staje się bardziej szczególny. Choć trzeba pamiętać, że nie tylko 14 lutego należy okazać uczucie tej ważnej drugiej połówce.

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…