Strona domowa Aktualności Czy warto zapłacić więcej za dobrej jakości pellet?

Czy warto zapłacić więcej za dobrej jakości pellet?

0
0
Ogień w kominku

Paliwa z biomasy, w tym pellet drzewny, można kupić w wielu miejscach od różnych producentów. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Czy warto kierować się tylko niską ceną?

Ile kosztuje pellet?

Pellet drzewny to paliwo opałowe coraz chętniej wybierane przez Polaków. Decydują się na nie przede wszystkim osoby, którym zależy na ekologicznym materiale opałowym. Zakup pelletu jest możliwy w wielu miejscach. Można zaopatrzyć się w niego bezpośrednio w tartaku lub zakładach, które zajmują się jego produkcją, jak również w hurtowaniach i sklepach. Jak w przypadku każdego paliwa, dobrze jest kupować je ze sprawdzonego źródła i wiarygodnych pracodawców. Dobrej jakości paliwo jak np. pellet Lava zapewni wydajne ogrzewanie oraz będzie bezpieczne dla pieca.

Dlaczego warto wykorzystać pallet drzewny jako paliwo opałowe?

Żyjemy w czasach, gdzie duży nacisk kładzie się na ochronę i dbanie o środowisko naturalne. Różnego rodzaju organizacje i programy rządowe oferują wsparcie w procesie wymiany starych pieców węglowych na nowsze, zasilane innym paliwem. Jednym z rozwiązań jest korzystanie z paliw z biomasy jak pellet czy brykiet drzewny. Produkowane one są z odpadów i resztek poprodukcyjnych z obróbki drewna. Mają postać granulatu. Do ich produkcji można wykorzystać zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Pellet ma postać granulek, przez co jest łatwy w użyciu. Podczas spalania cechuje się dużą wydajnością i pozwala na produkcję wystarczającej ilości ciepła do ogrzania całego domu. Dodatkowo jego wpływ na środowisko naturalne nie jest aż tak negatywny, jak w przypadku węgla czy ekogroszku oraz nie wytwarza się nieprzyjemny zapach. Kupując pellet w Gorzowie Wielkopolskim czy każdym innym mieście, zawsze warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, oferujących paliwo dobrej jakości. Należy pamiętać, że zmiana sposobu ogrzewania wiążę się również z wymianą pieca. W przypadku pelletu piec musi posiadać specjalnie dostosowany kocioł oraz pojemnik na popiół.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym charakteryzują się łożyska toczne?

Łożyska toczne są jednym z najważniejszych elementów w mechanice. Umożliwiają obroty lub p…