Strona domowa Zdrowie i Dieta Dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca

0
0
dieta

Przy odchudzaniu każdy zadaje sobie te same pytania: jak schudnąć szybko i co zrobić, żeby spadek wagi był trwały. Każdy, to ma już za sobą kilka diet odchudzających wie, że ciągłe przechodzenie na dietę jest męczące a co więcej nie pozwala na osiągnięcie efektów, bo za każdym razem walka z kilogramami jest coraz trudniejsza. Nasz organizm potrafi już sobie radzić, kiedy ograniczamy kalorie.

Wie, jak magazynować i przeczuwa, kiedy będzie to konieczne, robiąc coraz większe zapasy. Oczywiście gromadzą się one pod skórą, w postaci tkanki tłuszczowej. To działanie organizmu jest konieczne, aby mógł on funkcjonować we właściwy sposób, ale niestety bardzo niewskazane dla naszej figury. Najlepiej jeśli pierwsza dieta jest ostatnią. Najłatwiej zrzucić zbędne kilogramy, kiedy organizm jeszcze nie zna tego procesu. Ale nie można sądzić, ze w takim razie będzie to proste.

Dieta odchudzająca

Zawsze dieta powinna być zmianą, która będzie nam towarzyszyła przez całe życie. Dlatego nie można o niej myśleć jako o czasowym rozwiązaniu. Odchudzanie w pierwszej fazie powinno być bardziej restrykcyjne i po dojściu do wymarzonej wagi można nieco zmodyfikować wymagania i zmniejszyć restrykcje, ale nie należy pod żadnym pozorem porzucać zupełnie zasad i wracać do starego sposobu odżywiania. Podstawą żywienia niezależnie od tego, czy jest się na diecie czy nie powinny się stać naturalne produkty, nieprzetworzone i zdrowe, wartościowe pod każdym względem. Tylko wtedy zachowamy dobrą kondycję fizyczną i psychiczną i będziemy mogli być pewni, że właściwie o siebie dbamy.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Zdrowie i Dieta

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…