Strona domowa Uroda Domowe oraz profesjonalne metody na piękne dłonie

Domowe oraz profesjonalne metody na piękne dłonie

0
0
Sposób na piękne dłonie

Mówi się, że zadbane dłonie i ładne, czyste paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niekiedy ciężka, fizyczna praca, a także zmieniające się warunki atmosferyczne czy uwarunkowania genetyczne negatywnie wpływają na ich kondycję. Istnieją różne zabiegi na dłonie, możliwe do wykonania w domu lub wybrania w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Sprawdźmy, które z nich okazują się najbardziej skuteczne.

Używajmy domowych składników!

Skóra dłoni ma skłonność do przesuszania i pękania, zwłaszcza przy wietrznej pogodzie i częstych zmianach temperatury. Zanim przywrócimy jej odpowiednie nawilżenie, warto zastosować peeling, który usunie martwy, przesuszony naskórek. Możemy przygotować go w kuchni, a jego bazę stanowi… cukier. Biały proszek, raczej szkodliwy przy spożywaniu go w zbyt dużych ilościach, w zabiegach pielęgnacyjnych potrafi odegrać naprawdę ważną rolę. Dwie łyżki cukru mieszamy z łyżką oliwy. Oliwa z oliwek jest źródłem witaminy E oraz kwasów tłuszczowych. Ma właściwości nie tylko nawilżające, ale także regenerujące. Peeling nakładamy na czyste, lekko wilgotne dłonie i wcieramy przez około 3 minuty. Następnie zmywamy pod ciepłą, bieżącą wodą. Cukrowa mikstura wygładza skórę dłoni i przywraca jej naturalny kolor.

Zobacz dodatkowe Skuteczne sposoby na zniszczoną skórę dłoni

Tak samo stara metoda naszych mam — kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek — nadal się sprawdza. Wspomniane wcześniej właściwości oliwy grają tutaj pierwsze skrzypce. W garnku podgrzewamy dwie szklanki naszego głównego składnika. Gdy tłuszcz będzie ciepły (nie może być za gorący, aby się nie poparzyć), przelewamy go do innego naczynia. Zanurzamy w nim dłonie na minimum 20 minut, jednocześnie pocierając je o siebie. Duże znaczenie ma tutaj nie tylko sama oliwa, ale również subtelny masaż, który poprawia krążenie krwi. Po upływie wskazanego czasu dłonie osuszamy ręcznikiem (najlepiej papierowym) i na pół godziny zakładamy bawełniane rękawiczki. Idealnie utrzymują one ciepło, ale przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra oddycha i w tym samym czasie absorbuje składniki odżywcze.

Skorzystajmy z usługi fachowców

Jeżeli w domu nie mamy czasu na pielęgnacyjne rytuały, możemy sięgnąć po więcej porad tutaj albo zafundować sobie wizytę w salonie kosmetycznym. Jedną z najpopularniejszych przyjemności, na jaką decydują się panie w takim gabinecie, jest zabieg parafinowy na dłonie. Składa się on z kilku etapów.

1. Oczyszczenie skóry dłoni

2. Złuszczenie zrogowaciałego naskórka

3. Aplikacja serum rozjaśniającego z dodatkiem kwasów AHA i PHA (wykazują silne działanie nawilżające)

4. Nałożenie kremu z kompleksem witamin

5. Kilkukrotne zanurzenie dłoni w ciepłej parafinie

6. Nałożenie rękawiczek w celu utrzymania ciepła

7. Usunięcie resztek parafiny

8. Lekki masażu na koniec

Parafina na dłonie jest lubianym preparatem zarówno przez kosmetyczki, jak i klientki. Tworzy naturalną barierę ochronną dla skóry, zmiękcza ją i odbudowuje.

Dłonie stanowią reprezentacyjną część naszego ciała. Choćby podczas kontaktu z nowo poznaną osobą od razu przyciągają uwagę. Stosując proste metody w zaciszu własnego domu, czy też oddając się w ręce fachowców, zadbamy o ich właściwy i estetyczny wygląd.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym charakteryzują się łożyska toczne?

Łożyska toczne są jednym z najważniejszych elementów w mechanice. Umożliwiają obroty lub p…