Strona domowa Podróże Egipt – moc zabytków, raj dla miłośników nurkowania

Egipt – moc zabytków, raj dla miłośników nurkowania

1
0
wycieczka do egiptu

Egipt od wielu lat utrzymuje się na szczycie listy najpopularniejszych destynacji wakacyjnych wśród polskich turystów. Trudno się temu dziwić, ponieważ kraj położony w północnej części Afryki ma do zaoferowania znacznie więcej niż wysokie temperatury czy historyczne zabytki. Egipt to świetny kierunek na wakacje 2021, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozwijającą się infrastrukturę turystyczną. Prezentujemy trzy powody, dla których warto wykupić wycieczkę do kraju faraonów.

Egipt 2021 – bogactwo zabytków

Wakacje w Egipcie to bardzo popularne rozwiązanie wśród miłośników ciekawostek historycznych. Nie jest bowiem tajemnicą, że pozostałości po cywilizacji starożytnego Egiptu należą do najbardziej wartościowych w dziejach ludzkości. Jednak na egipskie zabytki nie składają się jedynie Piramidy w Gizie, które na przestrzeni wieków stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Egiptu. To także Wielki Sfinks, Dolina Królów, Klasztor św. Katarzyny czy miasto Aleksandria, które imponuje nagromadzeniem historycznych budowli. Tygodniowa wycieczka do Egiptu może zatem nie wystarczyć, aby zwiedzić wszystkie najważniejsze punkty na mapie jednego z najprężniej rozwijających się krajów Afryki, więc jest doskonały powód do tego, aby w przyszłych latach powrócić w to miejsce.

Egipt 2021 – luksusowe kurorty

Wybierając Egipt spośród równie atrakcyjnych kierunków wakacyjnych można mieć pewność, że warunki zakwaterowania będą stały na najwyższym, światowym poziomie. Egipt nie spoczywa na laurach i stawia na prężny rozwój infrastruktury turystycznej. Tym samym przybywa hoteli, które oferują wręcz luksusowe warunki do wypoczynku i to często w znacznie niższych cenach niż w krajach europejskich. Niemal zawsze można liczyć na profesjonalną i miłą obsługę, która nierzadko wykazuje się dobrą znajomością języka angielskiego. Wakacje w Egipcie to zatem niepowtarzalna okazja do przeżycia rajskich wakacji, a to wszystko w przystępnej cenie.

Zobacz także: https://interactiv.pl/turcja-2021-rodzinny-wypoczynek-skapany-w-sloncu/

Egipt 2021 – raj dla fanów nurkowania

Egipt słynie na całym świecie z malowniczych raf koralowych, w których można zaliczyć bliskie spotkanie z przedstawicielami podwodnej fauny. Niewiele osób wie, że kraj faraonów leżący nad Morzem Czerwonym i Morzem Śródziemnym dysponuje największą bazą nurkowania w skali globu, dlatego też nie dziwi fakt, że w najpopularniejszych kurortach można z łatwością znaleźć przynajmniej kilka ośrodków snorkelingu. Można w nich przejść podstawowy kurs i czerpać maksimum przyjemności z obcowania z podwodną naturą. Wakacje w Egipcie to także doskonała okazja do spróbowania swoich sił w innych sportach wodnych – kitesurfingu czy windsurfingu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Podróże

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Jak prawnik może pomóc w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od przedsiębiorcy nie tylko zdolności zarządz…