Strona domowa Podróże Gdzie spać w Zakopanem?

Gdzie spać w Zakopanem?

0
0
zakopane

Zakopane jest bardzo popularnym miejscem wypoczynkowym, chociaż jak mówią sondaże, Polacy częściej wybierają zagraniczne ośrodki górskie z powodu wysokich cen na terenie kraju. Wybierają się więc do Zakopanego przede wszystkim na krótkie wycieczki, na przykład weekendowe czy z okazji jakichś zawodów sportowych. Wówczas powstaje pytanie, gdzie byłoby najlepiej przenocować?

Pojawiają się propozycje hoteli, które są chyba najwygodniejszymi miejscami dla osób, które chcą po prostu spędzić w górach krótki wypoczynek, ale nie są za bardzo zainteresowane zwiedzaniem tego miasta i poznawaniem jego uroków. Dla innych przeznaczone są różne ośrodki, z góralską muzyką, zabawą i tańcami, a także typowo góralskim jedzeniem. Kibice sportowi najczęściej przyjeżdżają na organizowane w tym mieście zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zakopane – warto?

Niektórzy z nich starają się wyjechać z Zakopanego bezpośrednio po zakończeniu zawodów, inni jednak muszą wybrać sobie jakiś nocleg zwłaszcza, jeżeli konkursy organizowane są przez dwa dni pod rząd, a oni pragną obejrzeć skoczków narciarskich jeszcze na drugi dzień. Wtedy wcześniej trzeba pomyśleć o rezerwacji, ponieważ hotele mogą być zapełnione. Przed takimi wydarzeniami sportowymi pojawiają się także oferty noclegu od osób prywatnych, nie tylko w siedliskach, ale też domach i mieszkaniach. Warto rozważyć też takie rozwiązanie, które może okazać się najtańsze, a jedną noc można spokojnie przespać, zwłaszcza, że osoby prywatne na pewno zwracają uwagę na to, kogo przyjmują pod swój dach.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Podróże

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…