Strona domowa Lifestyle Gra miejska, czyli co robić w wolnym czasie

Gra miejska, czyli co robić w wolnym czasie

0
0
gra miejska

gra miejska to nowa forma rozrywki, w której miasto staje się miejscem akcji. Obecnie w gry miejskie gra się w całej Europie, a w Polsce coraz więcej miast wykorzystuje gry miejskie, aby zapoznać mieszkańców z historią miasta oraz do promocji. Jeżeli pamiętacie grę z dzieciństwa o nazwie podchody to powinniście pojąć od razu, o co chodzi w grze miejskiej. To takie podchody na większą skalę.

Do kogo skierowana jest gra miejska? Czy można z nią grać z dziećmi? Jak ją przygotować? Gra miejska to zabawa, która za cel może mieć znalezienie ukrytego skarbu, odkrycie jakiejś tajemnicy, czasami jej zakończenie wiąże się ze zdobyciem określonej ilości punktów. Jej trudność i scenariusz zalecz od wek graczy oraz ich znajomości terenu. W grę można bawić się z małymi dziećmi, młodzieżą.

Dorośli także traktują to jak pełną wyzwań rozrywkę

Zdarza się, że wesele czy urodziny uświetniane są wspólną grą. Jest to gra drużynowa, a od scenariusza zależy czy drużyny będą dwie czy więcej i na czym polegać będzie rywalizacja. Zadania są różne, czasami konieczna jest kooperacja kilku osób, niekiedy zadania maja charakter zgadywanki, innym razem niezbędne są fizyczne umiejętności. Coraz częściej organizacja je firmy dla swoich pracowników, aby pomóc im w integracji i w kooperacji. Najsławniejszą Polską grą jest wrocławska „Morderstwo w Breslau”. W Warszawie natomiast można zagrać w Literackie Gry Miejskie. Może ta forma rozrywki jest dobrym pomysłem na zainteresowanie młodzieży historią ich miejscowości?

Pasjonaci

Kiedyś, gdy na rynku dopiero pojawiały się pierwsze telefony komórkowe, nikt nie przypuszczał, że mogą okazać się one najlepszym sposobem na zabicie nudy podczas wolnego czasu. Okazały się one fenomenem na rynku i teraz co trzecia osoba, która zamierza się na zakup nowego sprzętu patrzy na jego właściwości, umożliwiające granie. Im więcej bajerów posiada nowy sprzęt, tym bardziej pożądany na rynku się okazuje. Ludzie potrzebują dużego ekranu, mocnej baterii, odpowiednich parametrów i najlepszego oprogramowania w historii. Nie każdy z pasjonatów gier patrzy na cenę osobliwego sprzęt.

Jeżeli trafi im się w ręce coś, co spełnia ich wszystkie kryteria, są w stanie zapłacić więcej, niżeli sprzęt jest warty. Dlaczego? Logika ludzka nie jest do pojęcia. Nikt jeszcze nie jest w stanie odpowiedzieć na nurtujące naukowców pytania. Wiadome jednak jest to, że ludzie dostając bzika na punkcie określonej rzeczy są w stanie poświecić wszystko. Bezcenny jest dla nich moment, gdy stają przy kasie ze swoim celem w rękach, płaca za nie i zabierają ze sobą d domu. Ciężko ich nawet później odciągnąć od gry, ponieważ ściągają je na masową skalę mówiąc, że „testują swoje cacko”.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…