Strona domowa Aktualności Hydranty zewnętrzne – gdzie są wymagane?

Hydranty zewnętrzne – gdzie są wymagane?

0
0
hydrant

Hydranty to urządzenia służące do pobierania wody z sieci dystrybucyjnej. Dzięki nim strażacy podczas pożaru mają dostęp do podstawowego środka gaszącego ogień, jakim jest woda. Gdzie wymagane są hydranty zewnętrzne? Jakie zabezpieczenia ppoż są niezbędne?

Hydranty zewnętrzne w Łodzi – gdzie kupić?

Hydranty zewnętrzne w Łodzi są niezbędne i powszechnie stosowane w sieciach wodociągowych. Za ich pomocą można pobierać wodę pitną, ale także taką niezdatną do spożycia, służącą do celów gaśniczych. Można podzielić je na dwa rodzaje tj. modele z pojedynczym lub podwójnym zabezpieczeniem. Armaturę hydrantową można kupić w specjalistycznych sklepach przeciwpożarowych, to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Obecnie bez problemu znajdziemy takie firmy za pośrednictwem sieci. Oczywiście nie należy podejmować współpracy z pierwszym lepszym sklepem, aczkolwiek warto porównać oferty i ceny. Dzięki temu możemy mieć pewność co do tego, że wybrane hydranty będą wytrzymałe i posłużą na długi czas.

Zabezpieczenia ppoż

Odpowiednie zabezpieczenia ppoż sprawiają, że w razie pożaru, można znacznie szybciej opanować sytuację i poczuć się dużo bezpieczniej. Takie zabezpieczenia niekiedy mogą uratować życie, dlatego warto mieć je na uwadze. Jeżeli chodzi o wymagania przeciwpożarowe dla sieci wodociągowych, to przede wszystkim musi być ona zasilana w wodę z pompowni, zbiornika lub studni, które zapewnią jej dostateczną ilość oraz wymagane ciśnienie. Ponadto przeciwpożarowa sieć wodociągowa powinna być wykonana jako sieć obwodowa. Bardzo istotną kwestią są także regularne konserwacje oraz przeglądy sieci wodociągowych. Hydranty zewnętrzne muszą przejść kontrolę przynajmniej raz w roku. Nie można pozwolić sobie na to, aby w hydrancie nie było wody, gdyż sytuacje bywają różne i w razie pożaru woda jest niezbędna, aby można było opanować sytuację.

Przepisy jasno stanowić, w jakich odległościach powinny znaleźć się hydranty, jakie powinno być ich rozmieszczenie, określają także ich wydajność nominalną.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Części zamienne do autobusów – przegląd popularnych produktów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu publicznego, autobusy odgrywają kluczow…