Strona domowa Aktualności Ile kosztuje naprawa nieszczelnej klimatyzacji w Poznaniu?

Ile kosztuje naprawa nieszczelnej klimatyzacji w Poznaniu?

0
0

Nieszczelna klimatyzacja jest statystycznie najczęstszą usterką całego układu chłodzącego auto. Czynnik chłodniczy wydostając się na zewnątrz poprzez przetarcia i pęknięcia powstałe w skutek uszkodzeń mechanicznych lub korozji. To niebezpieczna sytuacja, ponieważ wraz z czynnikiem po układzie krąży specjalny olej smarujący sprężarkę. Jego brak to gwarantowane zatarcie mechanizmu, a tym samym kosztowna naprawa klimatyzacji Poznań, Warszawa czy każde inne miejsce potencjalnego serwisu nie będzie tu robić dużej różnicy.

Wykrycie nieszczelnej klimatyzacji

Zlokalizowanie nieszczelności w układzie klimatyzacji zwykle wymaga wizyty w serwisie. Mechanik posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i sprzęt, który szybko i skutecznie pozwoli zobaczyć gdzie czynnik wydostaje lub wydostawał się z układu. Oczywiście wszystko zależy od serwisu, ale powszechnie stosuje się jedną z trzech metod badania nieszczelności.

Najbardziej popularne jest stosowanie środka pieniącego się pod wpływem ciśnienia. Może być to dedykowana substancja, chociaż serwisanci kochają zwykła wodę z płynem do szyb. Spryskuje się przewody klimatyzacji oraz przyłącza i przewody, którymi płynie czynnik. W miejscu nieszczelności zobaczymy pianę oraz bąbelki. Metoda ta będzie jednak jedynie skuteczna, jeśli w układzie znajduje się jeszcze ciśnienie.

Inne metody wymagają od serwisu klimatyzacji bardziej specjalistycznego sprzętu. Możliwe jest badanie nieszczelności za pomocą lampy UV lub elektronicznego pomiaru. W pierwszej metodzie do układu wprowadza się specjalny barwnik, a następnie poszczególne odcinki oświetla się lampą.

Metoda elektronicznego pomiaru nieszczelności klimatyzacji wiąże się z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które wykrywa zawartość czynnika chłodzącego w powietrzu. Badanie składu powietrza na danym odcinku pozwoli wykryć gdzie czynnik wydostaje się poza układ.

Badanie nieszczelność klimatyzacji w Poznaniu to zależnie od metody koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Naprawa klimatyzacji na etapie utraty części czynnika

Naprawa klimatyzacji samochodowej w momencie kiedy w układzie ciągle jest czynnik chłodzący zwykle nie jest droga. Po wykryciu nieszczelności, należy wykonać wymianę uszkodzonych przewodów. Naprawa nie opróżni nam portfela, jeśli serwis został wykonany na czas. Po naprawach układ należy nabić świeżym czynnikiem chłodniczym. W takim przypadku całkowity koszt naprawy klimatyzacji w Poznaniu to od 100 do 200 zł.

Naprawa klimatyzacji na etapie utraty całości czynnika

Dużo bardziej kosztowna może być naprawa układu w którym czynnik chłodzący nie znajduje się już w układzie. W takim przypadku bardzo prawdopodobne, że uszkodzeniu uległa także sprężarka. Jej wymiana to już spore koszty. Ostateczną kwotę ustala się  indywidualnie i zależnie od miejsca naprawy koszty mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…