Strona domowa Aktualności Jak bez problemu kupić mały plac zabaw dla dziecka?

Jak bez problemu kupić mały plac zabaw dla dziecka?

1
0
plac zabaw

Drewniane place zabaw coraz częściej goszczą w przydomowych ogrodach. Wszystko dzięki dostępności oraz rozsądnym cenom. Coraz większa liczba rodziców, chcąc zapewnić swoim pociechom kreatywną zabawę i szansę na to, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, inwestuje w tego rodzaju rozwiązania. Ma to swoje plusy, gdyż dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności.

Dzieci kochają sport, aktywność fizyczną, bieganie, skakanie, wspinanie się, zabawę ruchomymi elementami. Dlatego regularna wizyta na miejskim placu zabaw jest świetnym rozwiązaniem, które sprzyja rozwojowi psychicznemu, fizycznemu, socjalizacji dziecka.

Coraz więcej osób dostrzega fakt, że place zabaw, np. wykonane z drewna bez żadnego problemu można kupić w dobrej, doświadczonej firmie, np. https://woodlit.pl/ oraz zamontować we własnym ogrodzie. Jeżeli tylko posiadamy kawałek terenu, inwestycja w plac zabaw dla dzieci jest świetnym rozwiązaniem.

Rozmiar placu zabaw, a rozmiar działki

To podstawowa rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Na szczęście producenci oferują najróżniejsze rozwiązania, które możemy wybrać, biorąc pod uwagę teren, który posiadamy. Plac zabaw powinien być na tyle duży, aby zawierać odpowiednią liczbę atrakcji, a jednocześnie tak dopasowany, aby nie utrudniać komunikacji.

Atrakcje

Co powinien w sobie zawierać plac zabaw? To oczywiście też zależy od wielu dziecka. Niemniej jednak opcji jest sporo, wśród najważniejszych można wymienić:

– zjeżdżalnie,
– huśtawkę + gniazdo,
– ścianki wspinaczkowe,
– domek + tunele,
– piaskownicę,
– elementy manipulacyjne,
– kręciołki, równoważnie.

Zobacz także: https://www.aktualnosciprasowe.pl/relaks-dzieci-w-ogrodzie-jak-powinien-wygladac/

Bezpieczeństwo

Drewniany plac zabaw musi być bezpieczny. Drewno, które jest wykorzystane do produkcji przede wszystkim powinno nie być uszkodzone, wilgotne, spleśniałe, spękane. Warto zwracać uwagę na rodzaj impregnacji. Kolejną kwestią jest zastosowanie dobrej jakości elementów łączeniowych. Te powinny gwarantować brak przechylania się konstrukcji, a także zapobiegać np. urwaniu się zjeżdżalni, huśtawki czy liny do wspinania.

Nawierzchnia

Nawierzchnia to często niedoceniany element wystroju placu zabaw. Jeżeli w miejscu jego posadowienia posiadamy trawę, jest to rozwiązanie optymalne. Jeżeli znajduje się np. kostka brukowa, a chcemy ewentualnie amortyzować upadki, powinniśmy zastosować specjalne płyty, które wykonane są np. z gumy. Tego rodzaju płyty są bardzo estetyczne, trwałe, praktyczne, łatwo je montować i demontować, nie wymagają również szczególnej pielęgnacji.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Części zamienne do autobusów – przegląd popularnych produktów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu publicznego, autobusy odgrywają kluczow…