Strona domowa Aktualności Jak przewożony jest olej napędowy?

Jak przewożony jest olej napędowy?

0
0
olej napedowy

Olej napędowy to jedno z najbardziej popularnych paliw, większość pojazdów korzysta właśnie z tego paliwa, dlatego istnieje wiele reguł, jakimi firmy dostawcze muszą się posługiwać podczas transportu tego oleju. Warto również wiedzieć o tym, że oleje napędowe należą do grupy substancji niebezpiecznych, a aby móc przeprowadzić ich transport wymaga się od firm transportowych zastosowania szczególnych środków ostrożności oraz specjalnego sprzętu umożliwiającego bezpieczne dotarcie w miejsce docelowe. Olej napędowy to niebezpieczna ciecz, która oprócz tego, że jest łatwopalna, to również źle wpływa na środowisko. Dlatego tak ważne jest, aby kupować olej napędowy od sprawdzonych i renomowanych firm, które zadbają o dostarczenie dostawy oleju w krótkim terminie a co ważniejsze w bezpiecznych warunkach. Co więc warto wiedzieć o przewożeniu oleju napędowego przez firmy dostawcze?

Transport oleju napędowego

Paliwo, jakim jest olej napędowy, stosuje się w silnikach wysokoprężnych, czyli dieslach. W jego skład wchodzą węglowodory naftenowe, parafinowe i aromatyczne. Od swojego konkurenta, czyli benzyny różni się większą temperaturą wrzenia. Olej napędowy w Łodzi to oferta firmy Kwiatkowski, która umożliwia hurtowy zakup tego paliwa. Jest to również dostawca paliw w Łodzi, dzięki czemu można liczyć na profesjonalny transport oleju napędowego do miejsca docelowego. Taki transport przebiega w bezpiecznych warunkach, które zapewniają specjalnie dostosowane do niego pojazdy.

Cysterny firmy Kwiatkowski spełniają wszystkie wymagania prawne takie jak te, że cysterny powinny być właściwie oznakowane tablicami w kolorze pomarańczowym i nalepkami ostrzegawczymi, wyposażone w sprzęt do ochrony kierowcy lub otoczenia na wypadek niebezpiecznego zdarzenia na drodze oraz sprawdzone pod względem stanu technicznego.

Jakie jeszcze przepisy obowiązują dostawców oleju napędowego?

Jeszcze jeden bardzo ważny przepis mówi o tym, że załadunek paliwa musi odbywać się metodą ciśnieniową, co wspomniana firma Kwiatkowski wykonuje.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Jaka odzież robocza spełnia standardy BHP?

Odzież robocza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony pracowników w …