Strona domowa Lifestyle Jedzenie moją pasją

Jedzenie moją pasją

0
0
pasja

37. W jaki sposób urozmaicić sobie monotonię dnia codziennego? Trzeba nauczyć się gotować! Nawet najprostsza potrwa z dodatkiem finezyjnych składników, podana w wymyślny sposób, sprawi, że konsument będzie zadowolony, jadł będzie z apetytem, natomiast kucharz będzie dumny i usatysfakcjonowany ze swojego dzieła. W Internecie i na kanałach kulinarnych można znaleźć mnóstwo rewelacyjnych przepisów na urozmaicenie posiłków i całkiem nowe podanie produktów spożywczych.

Ponadto jedzenie przyrządzone w domu jest dużo zdrowsze od tego, którym posilamy się w barach szybkiej obsługi. Dodatkowo ułatwia to sprawę alergikom – zawsze wiemy, z czego posiłek się składa. Debata na temat korzyści płynących z samodzielnego przyrządzania posiłków mogłaby trwać w nieskończoność. Dlatego niezależnie od wieku, każdy powinien spróbować swoich sił w kuchni.

Jedzenie i wpływ na samopoczucie

Opłaca się to nie tylko z wymienionych powodów, ale także jest często zbawienne dla naszego portfela, a mianowicie chodzi o to, że takie jedzenie jest po prostu dużo tańsze, niż to, które podają nam w restauracjach, a nawet sieciowych fast foodach. Argumentem przemawiającym za własną, domową kuchnią jest też dobra zabawa! Gotowanie z przyjaciółmi lub z partnerem jest jednym z czynników budujących między ludźmi więź emocjonalną. Z tego też względu bierzmy się do roboty! Zacznijmy gotować sami lub z towarzystwem! Skorzystaj z tego pomysłu na przyjemne spędzanie swojego wolnego czasu!

Jaką mam pasję?

Każdy się czymś interesują. Bardziej lub mniej, ale w końcu jakoś zagospodarowujemy sobie czas wolny. Jednak zaczynamy się nad tym mocno zastanawiać kiedy spotykamy kogoś kto ma naprawdę wyjątkową pasję – kultura Japonii, jakiś konkretny sport ekstremalny. Czy oznacza to, że nasza zwyczajna pasja jest gorsza? Wpisując zainteresowania w CV, jeżeli lubimy ogląda filmy, czytać książki czy podróżować jakoś podświadomie czujemy, że wpisujemy co oklepanego. Jednak czy tak naprawdę musi być? Może to wcale nie jest tak, że oglądamy co popadnie i czytamy pierwszą lepszą książkę.

Przecież czasem interesuje nas coś bardziej, a czasem mniej. Jak się tak głębiej zastanowić na pewno będziemy w stanie jakoś bardziej sprecyzować swoje zainteresowania. Może oglądamy tylko konkretny gatunek filmowy, może tylko produkcje z jakiegoś konkretnego kraju, a może interesują nas filmy tylko z jakiegoś okresu. Napiszmy o tym. Pamiętajmy jednak, że musimy być przygotowani, a najgorsze co możemy zrobić to kłamstwo lub koloryzowanie. Co jeżeli okaże się, że osoba, które będzie przeprowadzała z nami rozmowę interesuje się właśnie tym co wpisaliśmy? Nie możemy dać plamy, a lepiej mówić o czymś bardziej prozaicznym z pasją niż zmyślać o czymś co nas nie interesuje i może wcale niewiele o tym wiemy. Nie jest to proste wyróżnić się z tłumu, ale nie na wszystkie stanowiska są potrzebne osoby, które „zdobywają góry”, na niektórych stanowiskach zdecydowanie lepiej sprawdzi się osoba ustatkowana.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…