Strona domowa Lifestyle Kiedy potrzebny jest notariusz?

Kiedy potrzebny jest notariusz?

0
0
notariusz

Wizyta w kancelarii notarialnej będzie potrzebna zawsze wtedy, kiedy nasz podpis na dokumencie to za mało, aby miał on moc prawną. Notariusz poświadcza akty prawne, umowy, protokoły i inne pisma formalne, w pewnym stopniu służy również swoim klientom fachowym doradztwem.

Sprawdzony notariusz we Wrocławiu na Osobowicach lub w każdym innym miejscu nie jest trudny do znalezienia – kancelarie notarialne znajdują się praktycznie w każdym większym i mniejszym mieście. Ich klienci mają więc bezproblemowy dostęp do ich usług, a także możliwość wyboru notariusza.

Co trzeba podpisać u notariusza?

Wiele osób z kancelarią notarialną ma pierwszy raz w życiu styczność w momencie, gdy podpisują akt własności nieruchomości, czyli zwykle zakupionego domu lub mieszkania. Notariusz zajmuje się również poświadczaniem takich dokumentów, jak testamenty oraz sporządzaniem poświadczenia dziedziczenia. U notariusza można załatwić sporo kwestii rodzinnych – u niego podpisujemy intercyzę czy sporządzamy umowę alimentacyjną, a także akty darowizny. Dokumenty poświadczone notarialnie w wielu przypadkach mają taką samą moc prawną, jak wyroki sądowe. Wizyta u notariusza kosztuje, ale dużo mniej niż z pozoru mogłoby się wydawać. Podczas gdy w przypadku adwokatów czy radców prawnych możemy się zetknąć z ogromnym przedziałem cenowym, u notariuszy obowiązuje taksa notarialna. Są określone ustawowo maksymalne ceny za konkretne usługi. W niektórych kancelariach właśnie te najwyższe stawki obowiązują, ale są i takie, gdzie można znaleźć niższe ceny.

Dobry notariusz, czyli jaki?

Jeśli potrzebny jest Tobie notariusz we Wrocławiu, wybór, jak w każdym dużym mieście, będzie spory. W poszukiwaniu najlepszej kancelarii sprawdzajmy nie tylko ceny usług, ale również opinie na ich temat oraz czas oczekiwania na wizytę. Gdy mamy do załatwienia coś pilnego, warto znaleźć taką kancelarię, która od ręki załatwi akt, poświadczenie czy inny dokument.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Czym charakteryzują się łożyska toczne?

Łożyska toczne są jednym z najważniejszych elementów w mechanice. Umożliwiają obroty lub p…