Strona domowa Zdrowie i Dieta Krem nawilżający do twarzy – podstawa codziennej rutyny pielęgnacyjnej

Krem nawilżający do twarzy – podstawa codziennej rutyny pielęgnacyjnej

0
0
pielegnacja twarzy

Krem nawilżający do twarzy powinien być podstawowym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Jego rodzaj zawsze musi być dobierany do potrzeb oraz wieku skóry. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów takich produktów. Jak więc wybrać odpowiedni kosmetyk, aby spełniał swoje podstawowe zadania? Podpowiadamy.

Krem nawilżający do twarzy – jak wybrać?

Podstawą pielęgnacji powinien być odpowiedni dobór kosmetyków do potrzeb skóry i jej aktualnej kondycji. Nie zawsze pokrywają się one z wiekiem danej osoby. Cera dojrzała może posiadać cechy, odpowiednie dla nastolatka i odwrotnie. Podstawowy podział kremów do twarzy dotyczy obecnie rodzajów skóry. Dodatkowo, wyróżnia się także potrzeby, jak nawilżenie, rozjaśnianie przebarwień czy działanie przeciwzmarszczkowe. Dermatolodzy poprzez liczne badania wykazują, iż mamy coraz częściej do czynienia ze skórami, które łączą kilka różnych problemów.

Bardzo ważne jest, aby nie używać jednego kremu przez długi okres. Nawet zimą cera wymaga innej pielęgnacji niż wiosną. Potrzeby zmieniają się także w zalenżności od wpływu czynników zewnętrznych, jak zanieczyszczenia powietrza czy warunki klimatyczne. Krem nawilżający do twarzy powinno stosować się co najmniej przez 3 miesiące, aby móc ocenić jego działanie.

Krem nawilżający do twarzy a typ skóry

Każda osoba posiada inną cerę o różnych wymaganiach. Krem do skóry suchej sprawdzi się w przypadku potrzeby wzmocnienia bariery hydrolipidowej naskórka. Zapobiega to ucieczce wilgoci z głębszych warstw tkanek. Produkty tego typu mają często bogatą i lipidową formułę. Zawierają w sobie ceramidy czy oleje roślinne, które wbudowują się w skórę. Stosuje się też składniki, które mają powtrzymać utratę wilgoci. Zalicza się do nich kwas hialuronowy czy naturalny czynnik nawilżający.

Krem do skóry tłustej i mieszanej ma za zadanie ograniczyć wydzielanie nadmiernej ilości sebum. Zapobiega to błyszczeniu się skóry i rozwojowi nowych zmian, które mogą powstawać na skutek namnażania się bakterii. Dodatkowo powinien utrzymywać optymalny poziom nawilżenia cery, aby zapobiegać jej przesuszeniu i odbudowywać jej warstwę ochronną. Czasami można spotkać produkty, które dodatkowo będą miały działanie matujące.

Czym jest retinol? Jak stosować w połączeniu z kremem?

Dobry krem nawilżający to jednak nie wszystko. Coraz częściej wybieranym produktem przez większość osób jest retinol. Jak stosować go w połączeniu z kremem, aby dał najlepsze efekty? Przede wszystkim należy uprzednio oczyścić skórę tak, aby była gotowa na przyjęcie preparatu z retinolem. Kurację tym kosmetykiem należy zacząć od jak najniższych stężeń. Dopiero po upływie czasu można sięgnąć po bardziej skoncentrowane produkty. Po nałożeniu takiego kosmetyku, warto jest uzupełnić jego działanie o krem nawilżający.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Zdrowie i Dieta

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Części zamienne do autobusów – przegląd popularnych produktów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu publicznego, autobusy odgrywają kluczow…