Kuchnia polska

0
0
kuchnia

Nie ma lepszego jedzenia niż kuchnia polska. I myślę, że każdy Polak zgodnie przyzna, że polskie jedzenie jest wyśmienite. Wiadomo, że człowiek w życiu chce spróbować różnych rzeczy, dlatego zajadamy się nie tylko jedną, wybraną kuchnią. Ale śmiało można powiedzieć, że polskie potrawy, naszykowane według starych, babcinych przepisów to miód na nasze podniebienia.

Jestem również pewna, że nasi zagraniczni goście, którzy mieli okazję spróbować naszych potraw byli również zachwyceni. Bigos, pierogi, te dania wyróżniają nas na tle innych krajów. A my sami nie wyobrażamy sobie świąt bez pierogów z grzybami. Jesteśmy nauczeni jeść polskie potrawy, dlatego kiedy słyszymy, żebyśmy się wybrali spróbowali jakiegoś przysmaku z innego kraju krzywimy się.

Co dobrego na talerzu?

Kto by pomyślał na przykład, że ślimaki mogą być wizytówką Francji. My deptamy ślimaka, który wychodzi zawsze po deszczu i nie myślimy o tym, żeby go złapać i przyrządzić. To jest właśnie piękne w kuchni całego świata. Mianowicie to, że jest tyle różnych składników służących do przyrządzania różnorodnych potraw, że człowiek nie jest w stanie tego ogarnąć. Nam nie przyszłoby do głowy zjeść żabę lub jądro bizona, a ludność innego kraju może się dziwić, że my Polacy, jemy właśnie takie, a nie inne dania. Nie jestem fanem zagranicznych potraw, dlatego śmiało mogę rzecz, że polska kuchnia jest najlepsza na świecie. Zawsze, kiedy się nas pytają, jakie mamy wspomnienia z dzieciństwa odpowiadamy: pierogi babci albo inny przyrządzony przez babcię posiłek. I niech tak zostanieJ

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Zdrowie i Dieta

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…