Strona domowa Lifestyle Licencja radiooperatora SRC – o czym mowa w praktyce?

Licencja radiooperatora SRC – o czym mowa w praktyce?

0
0
szkolenie

Kim jest tytułowy radiooperator SRC? Osoby zainteresowane żeglugą z całą pewnością wiedzą, co oznacza ten termin. Dla tych, którzy z nazwą tą spotykają się po raz pierwszy, kilka słów wyjaśnienia. Radiooperator to osoba posiadająca uprawnienia do obsługi radiostacji, która może służyć między innymi do wezwania pomocy. Więcej na ten temat poniżej.

Czym jest licencja radiooperatora SRC?

Jeśli interesuje nas licencja radiooperatora SRC we Wrocławiu, to dobrze trafiliśmy. W mieście tym wykonamy również szkolenia morskiego sternika, szkolenia motorowodne czy nawet rekomendowany kurs żeglarski. A czym jest tak właściwie licencja radiooperatora SRC?

Jak już wspomniano we wstępie tego tekstu, zadaniem radiooperatora jest obsługa radiostacji, np. na jachcie. Według przepisów prawa, na takim jachcie powinna znaleźć się chociaż jedna osoba, która byłaby w stanie radiostację obsługiwać. W tym celu niezbędna jest licencja radiooperatora SRC. Jak ją zdobyć?

Licencja radiooperatora SRC – jak ją zdobyć?

Jeśli potrzebna nam jest licencja radiooperatora SRC, musimy zapisać się na kurs. Na szczęście, nie musimy poświęcać na niego zbyt dużo czasu. Taki kurs to bowiem tylko jeden dzień intensywnych zajęć podzielonych na część teoretyczną i praktyczną. Dobry ośrodek szkoleniowy przesyła kursantowi dodatkowo wszelkie materiały szkoleniowe, z którymi można się zapoznać przed rozpoczęciem kursu.

Po trwającym 1 dzień kursie przychodzi czas na egzamin, który kursant zdaje przed komisją. Po zdanym egzaminie uzyskujemy uprawnienia do obsługi radiostacji.

Do czego potrzebna jest licencja radiooperatora SRC?

Jak wspomniano, licencja radiooperatora SRC jest niezbędna, by móc zgodnie z przepisami prawa obsługiwać radiostację, którą znajdziemy na jachtach. Dzięki szkoleniu można spokojnie żeglować i być pewnym, że będziemy w stanie wezwać pomoc.

Łączność na morzu jest szczególnie ważna. Dlatego też, jeśli planujemy dalsze wypady wodne, potrzebna nam będzie licencja radiooperatora SRC.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Dla kogo zestawy piśmiennicze?

Warto zastanowić się nad tym kto kupuje zestawy piśmiennicze i do takich osób skierować sw…