Strona domowa Lifestyle Metalowe dodatki krawieckie – o jakich mowa?

Metalowe dodatki krawieckie – o jakich mowa?

0
0
dodatki metalowe

Zadaniem metalowych dodatków krawieckich do odzieży jest spełnianie dwóch funkcji. Pierwszą z nich jest zastosowanie praktyczne. Spinają one ze sobą co najmniej dwa elementy ubrania lub dbają o trwałość szwów. Drugą funkcją jest oczywiście dekoracja naszych ubrań. Wyróżnić możemy kilka rodzajów metalowych dodatków. Czym są i kiedy warto je stosować? Podpowiadamy.

Metalowe dodatki krawieckie – czym są?

Istnieje ich wiele rodzajów, a bogaty asortyment sklepów stwarza nam niekończące się możliwości ich wykorzystania. Jednym z najbardziej popularnych typów są tzw. napy, czyli metalowe zatrzaski umożliwiające zapinanie kurtek, kamizelek, butów, czy torebek. Dostępne są one w różnych wariantach kolorystycznych i kształtach. Innym rodzajem zatrzasków są tzw. springi. Charakteryzuje je delikatna budowa i subtelny wygląd.

Najpopularniejszym rodzajem zapięcia są bez wątpienia guziki. Choć głównie kojarzą nam się one z plastikiem to często występują także w metalowych wersjach. Najczęściej wykorzystywane są one w przypadku kurtek skórzanych i jeansowych. Metalowe dodatki krawieckie to jednak nie tylko zapięcia. Zaliczamy do nich także nity. Ich głównym zadaniem jest wzmacnianie szwów. Pełnią one także funkcje dekoracyjne.

Jakie wyróżniamy metalowe dodatki krawieckie?

Do tej kategorii zaliczyć także należy przywieszki do zamków błyskawicznych. Dzięki nim możemy bezproblemowo poradzić sobie z zamkiem, a dodatkowo będą one pełnić funkcje dekoracyjne. Z metalowych elementów zbudowane są także końcówki i stopery do sznurków. Ich zadaniem jest pełnienie roli ściskaczy w różnego rodzaju bluzach. Wśród innych metalowych dodatków wymienić można także pinsy, wpinki i ćwieki.

Jakie są zalety metalowych elementów krawieckich? Przede wszystkim jest to ich trwałość. Dzięki wykonaniu z wytrzymałych materiałów są one odporne na działanie czynników zewnętrznych. Poza tym dobrze komponują się z większością rodzajów ubrań i ozdób. W połączeniu z nimi dobrze wyglądają między innymi różnego typu dżety do przyszycia. Bez wątpienia warto z nich korzystać przy projektowaniu odzieży.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Części zamienne do autobusów – przegląd popularnych produktów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu publicznego, autobusy odgrywają kluczow…