Strona domowa Zdrowie i Dieta Operacja stulejki – jak przebiega?

Operacja stulejki – jak przebiega?

0
0
operacja stulejki

Schorzenia dotyczące układu płciowego potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Jednym z tych powodujących największy dyskomfort u mężczyzn jest stulejka. Oznacza ona zwężenie napletka w taki sposób, że nie odsłania on w pełni żołędzi. U dorosłych mężczyzn zwykle koniecznością jest operacja. Jak ona przebiega?

Przebieg operacji stulejki – jak to wygląda?

Niekiedy operacja stulejki jest jedynym sposobem na walkę z tym uporczywym schorzeniem. Na szczęście zabieg nie jest inwazyjny i przebiega dość sprawnie. Na początku pacjent otrzymuje znieczulenie. Następnie lekarz operujący nacina napletek, aby mógł on odsłonić żołądź.

Czasami, kiedy stulejka jest bardzo zaawansowana, trzeba przeprowadzić obrzezanie. Takim zabiegom można poddać się w wielu miejscach w Polsce, zajmujących się narządami płciowymi. W ofertach placówek medycznych znajdują się m.in. zabiegi krótkiego wędzidełka napletka w Krakowie.

U kogo trzeba przeprowadzić operację stulejki?

Operacja stulejki jest konieczna, kiedy schorzenie jest nabyte. Warto wiedzieć, że pojawia się ono i u dorosłych, i u dzieci. W tym drugim przypadku nierzadko problem znika bez konieczności operowania. Nabyta stulejka u mężczyzn wiąże się jednak zwykle ze skierowaniem na zabieg.

Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów, np. wazektomii czy leczenia erekcji falą uderzeniową, trzeba wybrać dobrego lekarza. Takimi schorzeniami zajmują się androlodzy i urolodzy. Przed umówieniem się na wizytę warto sprawdzić opinie o danym specjaliście.

Ile trwa rekonwalescencja po operacji stulejki?

Po operacji stulejki lekarz przekazuje pacjentowi wskazówki dotyczące prawidłowej rekonwalescencji. Mogą się one różnić m.in. ze względu na rodzaj wykonywanej przez operowanego pracy. Pełne zagojenie następuje kilka tygodni po zabiegu. Kilka dni po operacji nie można spożywać alkoholu i innych używek.

Operacja stulejki przebiega bardzo szybko i nie jest tak skomplikowana, jak np. usunięcie żylaków powrózka nasiennego. Kraków i inne polskie miasta mają do zaoferowania wiele profesjonalnych placówek na tego typu zabiegi.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Zdrowie i Dieta

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Jaka odzież robocza spełnia standardy BHP?

Odzież robocza odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony pracowników w …