Strona domowa Uroda Pozbądź się zapachu ze swoich stóp

Pozbądź się zapachu ze swoich stóp

0
0
stopy

Każdy z nas się poci. Choć to naturalne, pocenie się bardzo nam przeszkadza. Wilgoć i nieprzyjemny zapach to coś, czego staramy się pozbyć za wszelką cenę. Kupujemy więc dezodoranty, antyperspiranty i blokery. Jednak choć pozbywamy się części problemu, zwykle ignorujemy inne niż pachy części ciała. Pocimy się przecież wszędzie. Szczególnie na dłoniach i stopach.

Tu bowiem jest więcej niż gdzie indziej gruczołów potowych. Dłonie robią się mokre zwykle wtedy, gdy się denerwujemy. Jednak co ze stopami? Jeśli są mokre cały czas, warto zrobić coś z tym problemem. Problem potliwości stop jest szczególnie uciążliwy. Wszystko to ze względu na wilgoć i zapach. Uczucie mokrych stóp jest nieprzyjemne. W szczególności latem, gdy nosimy odkryte buty – sandałki czy klapki. Stopa przesuwa się po bucie i niebezpiecznie ślizga.

Ignorowanie problemu może mieć nieprzyjemne skutki.

Ignorowanie problemu może mieć nieprzyjemne skutki. Nie panujemy nad stopami i możemy stracić równowagę, a nawet upaść. Jak można pozbyć się problemu potliwości stop? Istnieją na to domowe sposoby. Możemy robić sobie kąpiele z dodatkiem ziół. Zwykle radzi się dosypywanie do wody szałwii. Takie zabiegi mogą pomóc, ale nie zawsze radzą sobie z poważniejszym problemem. Również moczenie nóg na przemian w ciepłej i zimnej wodzie może być dobrym pomysłem, ale nie daje długotrwałych efektów. Z problemem świetni poradzą sobie drogeryjne środki. Dezodoranty i talk, których użyjemy do stóp, zagwarantują nam długotrwałą świeżość i uczucie suchości. co najważniejsze wyeliminują nieprzyjemny zapach. Dzięki używaniu tych kosmetyków problem potliwości stop nie będzie już tak uporczywy.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…