Strona domowa Uroda Rodzaje cer

Rodzaje cer

0
0
cera

Żeby pielęgnacja skóry przyniosła efekty, aby pieniądze wydawane na kosmetyki nie poszły na marne i żeby wyglądać dobrze przy poświęcaniu pielęgnacji przeciętnej ilości czasu i uwagi najważniejsze jest odpowiednie określenie rodzaju skóry. Możemy to zrobić w gabinecie kosmetycznym, w którym wykwalifikowana osoba przy pomocy specjalnego urządzenia zmierzy różne parametry skóry takie jak wiek nie biometryczny, stopień nawilżenia czy rodzaj naskórka.

Określenie tych parametrów jest konieczne do odpowiedniego dbania o skórę. Dopiero po poznaniu rodzaju cery będziemy w stanie świadomie dopasować odpowiednie kosmetyki. Możemy rodzaj skóry określić również samodzielnie. Trzeba tylko uważnie obserwować reakcje skóry na różne elementy. W czasie dnia powinno się obserwować czy występują na skórze jakiekolwiek zmiany.

Rodzaje cer – jaką masz Ty?

Jeśli skóra w czasie dnia znacznie się błyszczy, na całej powierzchni to najprawdopodobniej jest to cera tłusta. Skóra, która błyszczy się, ale jedynie w tak zwanej „strefie T”, a na policzkach jest normalna lub wręcz sucha to cera mieszana. Taka skóra, której największym problemem jest suchość, która wymaga większego nawilżenia to cera sucha. Jeśli masz skórę, która w trakcie dnia nie zmienia się i ani się nie błyszczy, ani nie jest specjalnie wysuszona to masz skórę normalną, najprostszą w pielęgnacji. Oprócz tych czterech typów można wyróżnić jeszcze skórę trądzikową, problematyczną, naczynkową czy alergiczną lub wrażliwą. Najczęściej ludzie posiadają skórę graniczącą z różnymi podtypami – na przykład jednocześnie tłustą, problematyczną i wrażliwą.

Pokaż więcej artykułów
 • eventowe balony

  Balony, jakie wybrać?

  Jako właściciel firmy PRACOWNIA BALONOWA oferuję swoim klientom dekoracje wykonane z balon…
 • depilacja

  Drzemka doda urody

  Ludzie wypoczęci wyglądają lepiej. Nie mają cieni pod oczami ani szarej skóry. Lepiej i ba…
 • depilacja

  Ból przy depilacji

  Wiele kobiet unika depilacji jak ognia, jest to głównie spowodowane bólem, który występuje…
Pokaż więcej w Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

Piłka nożna – czy warto typować wyniki meczów?

Piłka nożna jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Cieszy …