Strona domowa Moda Sandały w górach?

Sandały w górach?

0
0
sandału

Osoby, które znają się na warunkach panujących w górach pouczają o potrzebie właściwego ubioru, nawet w lecie. Trzeba bowiem wiedzieć, że pogoda w górach nawet latem szybko się zmienia i zawsze jest tam zimniej niż w innych częściach kraju. Tymczasem ratownicy wciąż muszą zajmować się osobami, które wyszły w góry w nieprzystosowanym do tego ubiorze.

Zdarza się bowiem, że turyści nie zabierają ze sobą cieplejszych rzeczy myśląc, że przecież jest lato i panuje piękna pogoda. Równie ważny jest dobór obuwia. Trzeba zauważyć, że w sandałach powinno się chodzić jedynie przed domem, w którym się zatrzymaliśmy. W góry nie nadają się także trampki, klapki i szpilki. Można ubrać adidasy lub buty z odpowiednią podeszwą, w zależności od tego w jak daleką trasę się udajemy.

W górach trzeba też pamiętać o innych zasadach

Takie wymogi można uzasadnić także tym, że przecież w takich miejscach jak plaża czy basen również obowiązuje odpowiedni strój. Nikt nie przychodzi na plażę w trzewikach albo na basen w adidasach. Nie wiadomo więc, dlaczego wciąż próbuje się w okresie letnim chodzić po górach w sandałach lub szpilkach. W górach trzeba też pamiętać o innych zasadach, takich jak odpowiednie zachowanie się i wychodzenie na trasę jedynie z przewodnikiem. Nie warto ryzykować zapuszczania się w trudniejsze tereny i samotnej wędrówki, jeżeli nie jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani. Nikt przecież nie chciałby, żeby jego długo wyczekiwane wakacje połączone były ze stresem i niepotrzebnymi nerwami, a takie przeżycia mogą nam towarzyszyć jeżeli nie będziemy przestrzegać zasad panujących w górach.

Pokaż więcej artykułów
 • Najcieplejsza kurtka czyli jaka?

  Wiosenna aura jest zmienna. Jednego dnia jest ciepło i słonecznie, kolejnego można się spo…
 • dziecko

  Jak ubierać dzieci

  Ponieważ w dzisiejszym świecie mamy tak wiele możliwości do wyboru, często nie od razu moż…
 • futra

  Futra naturalne i sztuczne

  Obecnie w niemal każdej dziedzinie życia mamy ogromny wybór, nieraz mniej lub bardziej tru…
Pokaż więcej w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

Czy puzzle piankowe są bezpieczne?

Puzzle stanowią rozwijającą zabawkę edukacyjną. Zarówno puzzle z nadrukiem, jak i puzzle p…