Strona domowa Moda Styl Magdy Umer

Styl Magdy Umer

0
0
moda

Magda Umer jako jedna z najpopularniejszych piosenkarek lat siedemdziesiątych charakteryzowała się specyficznym stylem ubioru, fryzury oraz makijażu. Wszystko właściwie osadzone było i jest do dzisiaj na naturalności. Wielu stylistów zapewne wyśmieje niniejszą propozycję, ponieważ w niektórych kręgach ten rodzaj stylu postrzegany jest na zasadzie zupełnego jego braku.

Do tego sprawiać może wrażenie niedbałego i kompletowanego w wielkim pośpiechu. Nie można mu jednak odmówić charakterystyczności. Znakiem rozpoznawczym Magdy Umer zawsze były długie rozpuszczone włosy i wielkie okulary przeciwsłoneczne typu „muchy” pełniące dla włosów rolę opaski. Do tego obowiązkowo długie spódnice w kwiaty lub inne motywy roślinne.

Magda Umer, czyli kto?

Na górę wystarczy skromny podkoszulek lub koszulka na ramiączkach z nadrukowanymi wielbłądami. Motyw wielbłądów na ubraniach był niezwykle modny na polskich ulicach lat siedemdziesiątych, a Magda Umer jako osoba publiczna dość nieświadomie dla samej siebie rozpropagowała ten styl. Kolory Magdy Umer to zdecydowanie barwy stonowane, dużo szarości. Można do kwiatowych spódnic czy też koszul założyć jakąś dyskretną biżuterię, np. w postaci korali różnej wielkości. Na jesień interesująca propozycją w stylu Magdy Umer z pewnością okaże się dziergane na drutach palto z podpinką. Dziś tak wytwarzanej odzieży nie kupimy już w sklepie, dlatego warto rozejrzeć się za krawcowymi, które będą potrafiły uzyskać specyficzną fakturę materiału. Zamówienie stylizowanego na lata siedemdziesiąte płaszczyka poniesie ze sobą koszty, ale na pewno efekt finalny wart będzie ceny.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Moda

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…