Strona domowa Uroda Tłusta skóra latem

Tłusta skóra latem

0
0
lato

Piękne słońce jest okazją do opalania, sprawia, że poprawia nam się nastrój, pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia. Jednak poza wieloma korzyściami, jakie płyną z przebywania w blasku promieni słonecznych, jest też kilka negatywnych działań słońca na nasz organizm.

Przede wszystkim długotrwała ekspozycja ciała na słońcu może prowadzić do oparzeń słonecznych. Dlatego zawsze wskazana jest ochrona skóry za pomocą filtrów przeciwsłonecznych. Używanie filtra daje nam pewność, że nasza skóra jest odpowiednio chroniona i nie straszne jej żadne warunki atmosferyczne. Żeby ograniczyć negatywny wpływ słońca na skórę warto zastanowić się nad zmianą pielęgnacji cery w okresie letnim. Zwłaszcza kobiety, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną i dodatkowo skłonną do zapychania powinny krytycznie spojrzeć na to, co fundują skórze twarzy w czasie lata.

Tłusta skóra latem – pielęgnacja

Często popełniamy podstawowe błędy i nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. W bardzo prosty sposób możesz zniwelować albo znacznie ograniczyć negatywny wpływ upałów na skórę. Żeby nie powodować zapychania porów konieczne jest zrezygnowanie z tłustych kremów, które obciążają skórę i bardzo grubej warstwy podkładu i pudru. Makijaż również zalega w porach i może to doprowadzać do powstawania zaskórników i wyprysków. Możesz zamiast klasycznego podkładu wybrać znacznie lżejszy krem BB lub CC. Są to kremy pielęgnujące ale i kryjące, znacznie lżejsze od zwykłych podkładów. Możesz też zdecydować się na naturalne kosmetyki mineralne. Idealnie sprawdzają się przy wysokiej temperaturze, są lekkie i dają dobre krycie.

Pokaż więcej artykułów
 • eventowe balony

  Balony, jakie wybrać?

  Jako właściciel firmy PRACOWNIA BALONOWA oferuję swoim klientom dekoracje wykonane z balon…
 • depilacja

  Drzemka doda urody

  Ludzie wypoczęci wyglądają lepiej. Nie mają cieni pod oczami ani szarej skóry. Lepiej i ba…
 • depilacja

  Ból przy depilacji

  Wiele kobiet unika depilacji jak ognia, jest to głównie spowodowane bólem, który występuje…
Pokaż więcej w Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także

Piłka nożna – czy warto typować wyniki meczów?

Piłka nożna jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Cieszy …