Strona domowa Uroda Tłusta skóra latem

Tłusta skóra latem

0
0
lato

Piękne słońce jest okazją do opalania, sprawia, że poprawia nam się nastrój, pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia. Jednak poza wieloma korzyściami, jakie płyną z przebywania w blasku promieni słonecznych, jest też kilka negatywnych działań słońca na nasz organizm.

Przede wszystkim długotrwała ekspozycja ciała na słońcu może prowadzić do oparzeń słonecznych. Dlatego zawsze wskazana jest ochrona skóry za pomocą filtrów przeciwsłonecznych. Używanie filtra daje nam pewność, że nasza skóra jest odpowiednio chroniona i nie straszne jej żadne warunki atmosferyczne. Żeby ograniczyć negatywny wpływ słońca na skórę warto zastanowić się nad zmianą pielęgnacji cery w okresie letnim. Zwłaszcza kobiety, które posiadają cerę tłustą lub mieszaną i dodatkowo skłonną do zapychania powinny krytycznie spojrzeć na to, co fundują skórze twarzy w czasie lata.

Tłusta skóra latem – pielęgnacja

Często popełniamy podstawowe błędy i nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. W bardzo prosty sposób możesz zniwelować albo znacznie ograniczyć negatywny wpływ upałów na skórę. Żeby nie powodować zapychania porów konieczne jest zrezygnowanie z tłustych kremów, które obciążają skórę i bardzo grubej warstwy podkładu i pudru. Makijaż również zalega w porach i może to doprowadzać do powstawania zaskórników i wyprysków. Możesz zamiast klasycznego podkładu wybrać znacznie lżejszy krem BB lub CC. Są to kremy pielęgnujące ale i kryjące, znacznie lżejsze od zwykłych podkładów. Możesz też zdecydować się na naturalne kosmetyki mineralne. Idealnie sprawdzają się przy wysokiej temperaturze, są lekkie i dają dobre krycie.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…