Strona domowa Aktualności Tuning samochodów ciężarowych – jak wygląda w praktyce?

Tuning samochodów ciężarowych – jak wygląda w praktyce?

0
0
tuning ciezarowek

Motoryzacja obejmuje bardzo wiele zagadnień, które dla wielu ludzi są pasją. Niektórzy nawet i hobbystycznie zajmują się odnawianiem klasyków, naprawami czy też modyfikacjami samochodu. Modyfikacje te nazywane są najczęściej tuningiem. Proces ten polega na ingerencji w pojazd, zarówno wizualnie, jak i mechaniczne. Ma to na celu poprawę osiągów i polepszenie stylistyki samochodu. Tuningowi podlegają samochody osobowe, motocykle jak też i samochody ciężarowe i dostawcze. W przypadku tych ostatnich istnieje kilka ciekawych metod modyfikacji. Co warto wiedzieć na temat tuningu samochodów ciężarowych?

Techniki tuningu samochodów ciężarowych

Ogólnie rzecz biorąc, tuning samochodów ciężarowych w Mazowieckim to temat bardzo obszerny. Można jednak wymienić kilka, najczęściej spotykanych rozwiązań na modyfikacje ciężarówek. Mowa tutaj, chociażby o orurowaniu pojazdu. Proces ten dodaje do karoserii specjalnie wykonane rury. Pozwala to zwiększyć aerodynamikę samochodu. Rury mają też za zadanie zredukować opór powietrza, co przekłada się na mniejsze spalanie. Warto też wiedzieć o tym, że na rurach montować można dodatkowe halogeny, oświetlenie diodowe czy sygnały pneumatyczne. Poprawia to komfort i bezpieczeństwo jazdy. Inną, typowo estetyczną modyfikacją jest malowanie samochodów i naczep. Takie pojazdy znacząco wyróżniają się na drodze, jak też są obiektem obserwacji na zlotach. Istnieje również możliwość ingerencji w osiągi silnika. Chiptuning pozwala na wykorzystanie ukrytej mocy pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że mimo iż samochód zyskuje na mocy to jego silnik może się przez to szybciej zużywać. Ważna jest zatem odpowiednia eksploatacja po tuningu silnika.

Kwestia prawne związane z tuningiem

Mimo że ogólnie tuning Lamebax jest legalny, trzeba pamiętać, że nie wszystkie modyfikacje można przeprowadzać. Kodeks prawa reguluje wiele kwestii związanych z tym właśnie. Dlatego przeprowadzając tuning, należy robić to pod czujnym okiem fachowca, który przepisy dokładnie zna.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Dla kogo zestawy piśmiennicze?

Warto zastanowić się nad tym kto kupuje zestawy piśmiennicze i do takich osób skierować sw…