Strona domowa Lifestyle Wakacje we Francji

Wakacje we Francji

2
0

Dzisiaj wam opowiemy dlaczego warto jak najszybciej spakować walizki i na wolną chwilę chociaż odwiedzić Francję. A potem oczywiście do niej wielokrotnie wrócić.

To kraj ukochany przez zwiedzających, nie bez powodu. Wyrafinowane i wielokulturowe miejsce pełne miłości do przestrzeni, jedzenia, widoków, ale i albo przede wszystkim – sztuki!

Nie oszukujmy się, podczas naszej pierwszej wizyty nasz wybór powinien paść Paryż, jest to niezbędne w dalszym zapoznawaniu się z krainą artystów. Niekoniecznie musimy robić zdjęcie pod wieżą Eiffla, ale na przykład odwiedzić Centrum Pompidou, czyli największe centrum sztuki współczesnej jak i główna biblioteka publiczna tego kraju. Jeżeli nie obce wam nazwiska Matisse, Picasso, Miro czy Pollock, no to nie ma wycieczki bez odwiedzin tutaj. Tych artystów obrazów wisi w muzeum kilkadziesiąt tysięcy. Natchnieni sztuką, której nie zobaczymy w żadnym innym miejscu na świecie wybierzmy się do Luwru, jednego z najsłynniejszych Muzeów na świecie (http://wakacyjnehity.pl/). Tutaj też dopełnimy naszego doświadczenia sztuki o obraz Mona Lisy, Wenus z Milo i Nike z Samotraki – czyli wszystko co najważniejsze. Nasze kroki dalej warto pokierować w stronę wielkiej i historycznej katedry z Notre Dam, z której można zobaczyć cały Paryż oraz położoną nieopodal wyspę La Cite – wrażenie nie do opisania. Z innych katedr godnych odwiedzenia jest Katedra w Chartres, w której sercu jest labirynt, a widoki z niej również zachwycają.

Jeżeli rozrywka we Francji no to Disneyland Paris niezależnie od wieku musi się znaleźć obowiązkowo na liście. Dwa wesołe miasteczka, aleja handlowa, pola golfowe. Nawet jeżeli nie skorzystamy, to warto się przyjrzeć bogactwu i ogromie tego parku rozrywki z ponad pięćdziesięcioma atrakcjami.

Po Paryżu warto odwiedzić drugą stolicę kultury- Nantes. Mamy tam czarujący ogród botaniczny, Katedre St Pierra, zamek książąt Bretanii, czy pasaż handlowy. Wszystkie te miejsca mogą pochwalić się wielką przestrzenią i wartością historyczną.

Kiedy już odhaczymy te tłoczniejsze miejsca, warto uciec obok w piękne krajobrazy. Jeżeli Francja to wino i nie tylko spożywamy, ale też odwiedzamy http://www.easytour.pl/ Bordeaux, czyli jego stolicę. Winnice zajmujące 280 tys. hektarów do widok warty zobaczenia. Prócz doskonałych doznań smakowych, możemy też zobaczyć kilka zabytków będących na liście UNESCO, ale tym najważniejszym jest Starówka. Nie zapomnijmy do wina o zupie cebulowej, quiche, czy mulach. Wtedy najedzeni nie tylko lokalnych potraw, ale sztuki i widoków wrócimy, by planować powrót do Francji.

 

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Lifestyle

2 komentarze

  1. last-minutes

    28 czerwca 2018 w 12:23

    Fajny kierunek na aktywne wakacje, choć kilka przystanków na relaks się znajdzie.

  2. wakacyjnehity

    28 czerwca 2018 w 12:28

    Super miejsce na dłuższe wakacje, choć nie wiem czy nawet 2 tygodnie żeby zobaczyć najciekawsze miejsca. Malownicze miejsca pełne historii

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…