Strona domowa Uroda Wrastające włoski

Wrastające włoski

0
0
nogi

Ten problem dotyka praktycznie każdą kobietę i jest t bardzo denerwujące. Najbardziej wrastają nam włoski jeżeli używamy różnych depilatorów. Kiedy pozbywamy się włoska wraz z cebulką musi się on na nowo przebić przez skórę, a to nie zawsze mu wychodzi i zamiast przebić się przez skórę wiję się gdzieś pod nią, a później my musimy z tym walczyć.

To samo może się zdarzyć jeżeli używamy maszynki i golimy się pod włos. To jest zdecydowany błąd i należy go unikać, a na pewno dużo rzadziej będziemy mieć problemy z wrastającymi włoskami. Najlepiej od czasu robić sobie peeling, to spowoduje usuwanie naskórka, a włoskom będzie się dużo łatwiej rosło. Poza tym jest to zdrowe dla naszej skóry, która od czasu do czasu wymienia się na nową choć my tego nie zauważamy. Nie trzeba kupować specjalnych peelingów.

Wrastające włoski – wystarczy trochę kremu i cukier z cukiernicy

Można taki zrobić samemu w domu. Wystarczy trochę kremu i cukier z cukiernicy. Jednak taki peeling cukrowy nie jest polecany na delikatną i wrażliwą skórę. Jeżeli chcemy złagodzić działanie, możemy delikatnie zwilżyć dłonie co rozpuści trochę cukier i nie będzie on już taki gruby. Możemy też odżywiać naszą skórę olejkami. Dobre działanie ma olejek herbaciany, który działa antybakteryjnie. Dlatego nawet jeżeli już nam coś wrośnie to odkazimy to miejsce i nie będziemy miały z nim później problemów. Jeżeli już jakieś włoski nam wrosły możemy złagodzić stan zaczerwienienia poprzez nawilżanie takiego miejsca. Możemy zrobić sobie okład solankowy, po prostu rozpuszczona sól w wodzie lub obłożyć takie miejsce torebkami po herbacie, najlepiej czarnej.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…