Strona domowa Podróże Wycieczka do Amsterdamu

Wycieczka do Amsterdamu

2
0

Dzisiaj bierzemy się za Amsterdam i udowodnimy wam dlaczego to stolica Holandii powinna paść jako wasz wybór przy najbliższej możliwej okazji, kiedy dostaniecie urlop lub kilka chwil wolnego.

Amsterdam ma czym nas zaskoczyć, to przepiękne połączenie lądu i wody, stąd widoków i atrakcji tylko się mnoży. Kiedy już oswoimy się z krzywymi kamienicami, które są główną składową krajobrazu stolicy, możemy ruszyć w podróż po najważniejszych atrakcjach.

Jeden z najbardziej popularnych placów miejskich w Europie jest właśnie tutaj – Pałac Królewski i Plac Dam. Na Pałacu Królewski znajduję się rzeźba Atalasa, który podtrzymuje glob zwróci naszą uwagę z daleka. W tle monumentalnego budynku wznosi się ważna dla historii biała budowla – National Monument. Pomnik ten upamiętnia okupację Niemiec w czasie II Wojny Światowej.

Warto skorzystać z faktu obecności wody w Amsterdamie i czym prędzej odwiedzić Muzeum Morskie. Możemy zobaczyć replikę Okrętu De Amsterdam (http://www.ttstop.pl/wakacje-w-albanii/) z czasów Kompanii Wschodnioindyjskiej. Takich smaczków jest więcej, a przy tym mamy okazję z brzegu obejrzeć malownicze pejzaże miasta.

Westerkerk nie umknie naszej uwadze. To XVII kościół protestancki przerastający wszystkie budynki w zachodniej części miasta. Posiada 85 -metrową wieżę, co daje fantastyczną panoramę miasta. Kościół ten też jest ważny pod innym względem. To tutaj pochowanego samego Rembrandta. Entuzjaści sztuki powinni ten fakt odnotować. Za chwilę obok mamy kolejną historię ludzką związaną z budynkiem – dom Anny Frank. Podobną budowlą, wzbudzającą również zachwyt, której przegapić nie możecie jest Oudekerek. W towarzystwie mostów, kanałów, znajduje się barokowa wieża koło dzielnicy Czerwonych Latarni, o której również za chwilę słów kilka.

Nazywane ciemnym jądrem miasta (http://dkdesigns.pl/kryteria-moralne/) – czerwone latarnie sugeruję nam słusznie – to dzielnica gdzie na każdym korku napotkamy prostytutkę i bez problemu dostaniemy miękkie narkotyki. Co ciekawe, nie jest to zlokalizowane na obrzeżach miasta, a niemalże w centrum i oddaje ten zróżnicowany charakter Amsterdamu.

Aby zobaczyć jeszcze inny wymiar Amsterdamu  warto zapuścić się w dzielnicą robotniczą – Jordannn. Spokojna, pełna wąskich uliczek, ale jakże cudownych kamieniczek. To nie wszystko – warto wybrać się na któryś z zamkniętych dziedzińców. Idealny odpoczynek wśród pól tulipanów pokazujących jak wiele twarzy ma stolica Holandii.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Podróże

2 komentarze

  1. multiholiday

    28 czerwca 2018 w 12:16

    Amsterdam to bardzo ciekawe miejsce, ma wiele uroku. Każdy kto chce zwiedzić te miasto znajdzie coś dla siebie.

  2. thanks

    28 czerwca 2018 w 12:17

    Kierunek podróży wybierany przez wiele osób. Choć zauważyłem, że ostatnio stał się miejscem weekendowych wypadów.

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Kto powinien ukończyć szkolenia z zakresu zadań gminy?

Szkolenia z zakresu zadań gminy stanowią fundamentalny element współpracy pomiędzy mieszka…