Strona domowa Aktualności Zakład pogrzebowy — czym się kierować przy jego wyborze?

Zakład pogrzebowy — czym się kierować przy jego wyborze?

0
0

Śmierć bliskiej osoby i jej pożegnanie to zawsze bolesny i trudny czas. Wszelkie formalności związane z pochówkiem, oprawa ceremonii, ustalenie jej daty i wiele innych czynności mogą nas przytłoczyć. Dlatego warto wybrać zakład pogrzebowy, który choć trochę odciąży nas w tym ciężkim okresie. Czym należy kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy. 

Zakład pogrzebowy — pomoc w formalnościach

Wybierając dom pogrzebowy w Warszawie, warto zwrócić uwagę czy firma taka oferuje nam pomoc w przygotowaniu różnego rodzaju formalności. Ze względu na to, że jest to dla nas trudny czas, pracownicy zakładu powinni wykazać się empatią, zrozumieniem i pomóc nam w dopełnieniu niektórych obowiązków. Należy do nich choćby przygotowanie formularzy dla zarządu cmentarza czy do ZUS-u w celu otrzymania zasiłku pogrzebowego.

Wybierając zakład pogrzebowy, warto zwrócić uwagę czy pomaga on w wypisywaniu wszelkich dokumentów, a także czy informuje nas, jak powinniśmy dalej postępować. Dodatkowo niektóre firmy oferują możliwość dojazdu do klienta, zwłaszcza jeżeli jest to osoba starsza lub niepełnosprawna i samodzielny przyjazd do siedziby firmy jest dla niej niemożliwy. Wówczas w domu pomagają jej wypełnić wszelkie formalności i dokumenty.

Dom pogrzebowy — pozostałe kryteria jego wyboru

Do pozostałych kryteriów które warto wziąć pod uwagę, podczas wyboru domu pogrzebowego należy przede wszystkim to, czy dana firma pracuje całodobowo. Dodatkowo warto sprawdzić jakie usługi oferuje. Może być to przewóz zwłok, wybór trumien i nagrobków, kopanie grobów czy przygotowywanie klepsydr.

Dodatkowo dobry zakład pogrzebowy powinien posiadać swoją własną chłodnię oraz kaplicę, aby umożliwić rodzinie godne pożegnanie się z bliskim. Warto też sprawdzić, czy firma może zadbać o kompozycje kwiatowe do kościoła.

W przypadku osób które nie chciały być pochowane w obrządku katolickim, należy wybrać zakład, który umożliwia organizacje świeckiego pogrzebu, organizując mistrza ceremonii i cały proces takiego pochówku.

Pokaż więcej artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Części zamienne do autobusów – przegląd popularnych produktów

W dynamicznie rozwijającym się sektorze transportu publicznego, autobusy odgrywają kluczow…